sobota, 12 marca 2016

#Faye Kellerman - Pętla

~ Nawet najinteligentniejsze osoby zdolne są do popełniania niewyobrażalnych głupstw.


   W książkach kryminalnych, w których dzieją się zagadkowe rzeczy najlepsze jest przede wszystkim to, że zawsze pozostaje ta niepewność: co tak naprawdę się stało? kto jest winny? jak było, a jak jest? Większość z tych powieści wywołuje we mnie tyle emocji, że nigdy nie mogę spokojnie odłożyć książki i przeczytać dalszą część na przykład w kolejny dzień, ponieważ chce tak bardzo wiedzieć co dalej. Dobra, ciężko to przyznać, ale z większością książek tak mam. Uzależnienie.

   Lubię tę książkę, bardzo lubię. Dobry kryminał, a dla osób, które uwielbiają tego typu klimaty - ta powieść jest dla was. Detektyw Peter Decker dostaje zlecenie - znalezienie zabójcy kobiety, która była cenioną pielęgniarką. Po jakim czasie okazuje się, że owa kobieta miała więcej wrogów niż przyjaciół. Naszego detektywa czeka jedno z najtrudniejszych śledztw w jego policyjnej karierze.

   Pełna sensacji fabuła, wiele zagadkowych wątków, przyjaciele którzy okazują się wrogami. Wszystkie rozdziały w tej książce są bardzo ciekawe, przez co nie nudziłam się w czytaniu jej. Nie jest to z pewnością lekka książka, ale autorka ma świetny styl pisania, dzięki czemu całość wypada genialnie.

   Bohaterowie, którzy przewijają się w kolejnych stronach książki są interesującymi osobami. Ciekawiło mnie niemiłosiernie, który z nich dokonał tak brutalnego czynu. Uwielbiam gdy w książkach pojawia się pewna zagadka, a ja z niecierpliwością zmieniam i wyznaczam kolejne typy osób, które mogły tego dokonać.

   Ogólnie rzecz biorąc nie czytam kryminałów, ale ten tytuł, ta okładka i skrócony opis fabuły sprawił, że nie mogło być inaczej - musiałam zapoznać się z tą powieścią i wiem, że mój cenny czas, który został poświęcony na czytanie "Pętli" był w pełni zasłużony! Co prawda - pojawiło się w książce dużo nazwisk, przez co wiele rzeczy trochę mi się myliło, ale co z tego? Pani Kellerman wykonała bardzo dobrą robotę.

★★★☆☆

~ Kiedyś w szkole dowiedziałam się na lekcji fizyki, że wszechświat nieubłaganie dąży do chaosu. To samo odnosi się do ludzi. Czasami dobrze trafimy i jest w porządku. Ale na ogół źle trafiamy i wszystko jest do dupy.


Dziękuję Wydawnictwu HarperCollins za egzemplarz do recenzji! :)

12 komentarzy:

 1. Książkę czytałam i moim zdaniem, tło obyczajowe było znacznie ciekawsze, niż zagadka kryminalna. Niemniej jednak mam ochotę na inne książki tej Autorki, bo tragicznie nie było :)
  Pozdrawiam Justyna z książko miłości moja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodzę się z tobą! Mnie najbardziej zainteresowały poszczególni bohaterowie, ale również zagadka kryminalna :)

   Usuń
 2. Pętla bardzo przypadła mi do gustu:) Chcę więcej tomów o starym poruczniku i jego patchorkowej rodzince :D
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam tej książki, ale dużo dobrego słyszałam na jej temat. Po twojej recenzji muszę przyspieszyć jej zakup.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak samo jak ty jakoś nie zaczytuję się w kryminałach, ale opis fabuły jest ciekawy. Chętnie sięgnę po coś innego :D
  Pozdrawiam :D
  http://books-world-come-in.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kryminały to nie moja bajka, jednak czasem są naprawdę dobre :)

   Usuń
 5. Widziałam już parę recenzji tej książki, ale stwierdziłam, że to jednak nie dla mnie.
  Pozdrawiam gorąco,
  Isabelle West

  OdpowiedzUsuń
 6. Sporo już o niej słyszałam i myślę, że mogłabym poświęcić jej chwilę czasu .;)

  OdpowiedzUsuń