czwartek, 13 sierpnia 2015

#Cała reszta nie ma znaczenia (recenzja)

~ Czy zadajesz sobie czasami pytanie, drogi pamiętniku, czym bylibyśmy bez marzeń? 
NICZYM!   Każdy na pewno z nas ma swoich idoli, których mocno dopinguje w tym co robią. Wiele z nas marzy o spotkaniu z tą osobą. Czasem nawet taka sławna osoba potrafi zmienić nasze życie do góry nogami. Przecież marzenia się spełniają? Twoje też się spełnią. Tak, właśnie Twoje przyjacielu!

   Premiera książki artystki Lodo Comello miała miejsce w maju, w dzień kiedy artystka przyjechała do Polski. Był to 9 maj. Spotkanie promocyjne odbyło się w Warszawie. Nie mam niestety dobrego wspomnienia z tego wydarzenia. Ale nie chcę wprowadzać smutnej atmosfery w ten post i wolę pisać o przyjemniejszych rzeczach. W mojej sytuacji było tak, że dostałam książkę we współpracy z wydawnictwem Rebis na mojego poprzedniego bloga.

   Książka jest na podstawie pamiętnika. Lodo opisuje swoje życie od początku. Możemy oglądnąć wiele jej prywatnych zdjęć, ale nie tylko jej. Artystka zadebiutowała z popularnego serialu młodzieżowego 'Violetta' i od tego momentu stała się rozpoznawana na całym świecie. Wydała już dwie solowe płyty i odbywa swoją trasę koncertową. Dzięki tej lekturce dowiedziałam się wszystkiego o mojej idolce. Polubiłam ją jeszcze bardziej i zrozumiałam, że marzenia mogą spełnić się każdemu, tak jak Lodovice. Na dodatek ogromnym zaskoczeniem było dla mnie to, że znalazły się w niej rzeczy o których nawet nie miałam pojęcia! 

   Wspaniała, idealna, przejrzysta i poruszająca biografia. Piosenkarka nie jest rozpoznawana przez każdego, a jeśli ktoś ją rozpozna potrafi śmiać się ze słowami 'to ta z Violetty.' Mając 19 lat, polubiłam ten serial, ale serial nie interesował mnie tak jak sama osoba - Lodovica Comello. Jest na prawdę przyjazną, miłą i szaloną osobą (tak jak każdy z nas). Ogromnie motywuje nas do działania, do walczenia w swoje marzenia.

   Od zawsze pragnęłam mieć jej książkę i jest dla mnie niesamowicie cenna. Każdy z nas ma inną pasję. Jej pasją była muzyka i z dnia na dzień jej marzenie przerodziło się w rzeczywistość. Wszyscy jesteśmy ludźmi i nie powinniśmy się poddawać. Chciałabym dodać, że okładka książki przyciąga jak magnes. Czcionka? Genialna. Nie jest to jednolity tekst, ale dołączone są prywatne zdjęcia, abyśmy mogli wyobrazić sobie całe życie Lodo.

   Jestem pewna, że większość polskich fanów Lodo pojawiło się z jej książką na spotkaniu 9 maja 2015 w Warszawie. Jednak ja polecam pamiętnik 'Cała reszta nie ma znaczenia' dosłownie każdemu. Lodovica jest strasznie przyjazną osobą. Życzę jej z całego serca jeszcze więcej sukcesu, bo zasługuje na jeszcze większe uznanie.

★★★☆☆

~ Marzenia są motorem napędzającym nasze życie, są bodźcem, który pomaga dorastać, próbować, upadać, mylić się, próbować jeszcze raz, przegrywać, ale i tak być szczęśliwym. Nie istnieje osoba bez marzeń, małych lub dużych, tak jak nie istnieje marzenie, którego nie można spełnić. Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli w siebie wierzymy.


3 komentarze:

  1. Ciekawa recenzja, czekam na Twoje kolejne :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Post jak zwykle świetny, a ja wpadłam na chwilę zaprosić Cię na KONKURS na moim blogu. :) Do wygrania świetna, bardzo kreatywna książka! Zerknij, może Ci się spodoba i weźmiesz udział? :)
    alexandrak-blog.blogspot.com KLIK!    OdpowiedzUsuń