piątek, 21 kwietnia 2017

#Poznaj mnie: Leda Cole [Tysiąc pięter]   Jestem Leda i mam siedemnaście lat. Właśnie wróciłam z kliniki odwykowej. Odebrali mnie rodzice z którymi od lipca, czyli od czasu przebywania w ośrodku, nawet nie rozmawiałam. Mam brata - Jamiego. Jest ode mnie jedenaście miesięcy starszy, ale nie jesteśmy sobie zbyt bliscy. Różnimy się ogromnie: ja mam ciemną karnację i jestem energiczna (tak jak mama), natomiast on ma bladą cerę i spokojny temperament ojca. Na dodatek wygląda koszmarnie. Paraduje z krzaczastą brodą, którą najwyraźniej zapuszczał przez ostatnie miesiące. 

   Mam dwa małe ślady po nakłuciach, pozostałości po bransoletce monitorującej, którą musiałam nosić przez całe lato. Stanowi ona jedyny dowód mojego pobytu w Srebrnej Zatoce, ośrodku, który wbrew swojej nazwie znajdował się z dala od oceanu, w środkowej Nevadzie. Nie mogę obwiniać o wszystko rodziców. Gdybym wtedy w lipcu sama znalazła się na ich miejscu, to też wysłałabym siebie na odwyk. Pamiętam dzień w którym trafiłam do ośrodka - wyglądałam upiornie, byłam wściekła, agresywna, nakręcona xenperedrenem i kto wie czym jeszcze. Potrzebowałam jednego pełnego dnia pod kroplówką z „sokiem szczęścia”, jak mawiały dziewczyny ze Srebrnej Zatoki, czyli płynem ze środkami uspokajającymi i dopaminą, zanim w ogóle zgodziłam się porozmawiać z lekarzami. Kiedy jednak organizm zaczął powoli oczyszczać się z narkotyków, wraz z nimi zniknął też gorzki smak urazy do rodziców. Zawsze obiecywałam sobie, że zachowam kontrolę, że nie stanę się taka jak jeden z tych żałosnych ćpunów, jakich pokazywali nam na hologramach podczas pogadanek w szkole. Ostatecznie odnalazłam na odwyku spokój, dzięki medytacji. 

   Teraz wracam do domu na 962 piętrze Wieży. Nie wiem czy jestem w stanie stawić czoła wszystkiemu co mnie czeka i czy jestem w ogóle na to gotowa. Wiem, że to dzięki narkotykom stałam się przyjaciółką najpiękniejszej i najbardziej lubianej dziewczyny - Avery, ponieważ po zażyciu tego świństwa jestem pewna siebie i tak fajna, jak ona i jej koleżanki. Atlasa wciąż nie ma w mieście, a Avery dalej nie wie co się stało pomiędzy nim a mną, na wypadzie na narty do And. Nie muszę chyba wspominać, że to przez głupie zakochanie w bracie Avery, popadłam w nałóg definitywnie nie radząc sobie ze swoim życiem.


   Leda jest jedną z bohaterek powieści Katharine McGee o tytule "Tysiąc pięter", która swoją premierę będzie miała 26 kwietnia. Dziewczyna, która czuje się gorsza i niepewna w towarzystwie koleżanek, i która ukrywa co tak naprawdę zdarzyło się między nią i bratem Avery na jednym z wyjazdów. Czy Ty również chcesz poznać jej historie? 

-

Zapoznaj się z innymi bohaterkami:
Leda Cole
Rylin Myers
Eris Dodd-Radson

22 komentarze:

 1. Jestem bardzo ciekawa Twoich dwóch kolejnych publikacji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam już bohaterkę, a wszystko ze względu na jej imię <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bardziej lubię Avery od Ledy, ale musisz koniecznie przeczytać i poznać wszystkie :D

   Usuń
 3. what a great post :)
  have a nice weekend!

  http://itsmetijana.blogspot.rs/

  OdpowiedzUsuń
 4. Poprzednia bohaterka chyba była trochę bardziej interesująca. Po prostu nie rozumiem może popadania w nałóg z miłości. A na książkę i tak mam wielką ochotę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się! Avery jest ciekawszą postacią, ale również bardziej ją polubiłam w książce. Leda znajduje się u mnie na ostatnim miejscu :D

   Usuń
 5. Bardzo interesuje mnie ta książka, aczkolwiek nie nastawiam się na coś rewelacyjnego :) W każdym razie na pewno przeczytam ^^

  Obsession With Books

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra młodzieżówka, przy której człowiek może się świetnie bawić - to książka gwarantuje na 100%, ale ma również wiele innych plusów :)

   Usuń
 6. krzaczasta broda brata bohaterki juz mi się podoba xd

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jestem bardzo ciekawa tej książki! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chcę poznać jej historię i to bardzo. Fabuła mi się spodobała, a okładka jest cudowna.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wydaje mi się, że Leda jest najmniej wyrazistą spośród bohaterek tej książki, ale muszę przyznać, że ich perypetie przyjemnie mi się czytało :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja Ledę najmniej polubiłam z całego grona. Od początku miałam do niej mieszany stosunek i nie wiedziałam co mam o niej myśleć :)

   Usuń
 10. Przyznam, że zainteresowała mnie ta książka, córka już o niej wspomina, aby móc przeczytać. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie mam nadzieję, że jej się spodoba :)

   Usuń
 11. Jakoś nie mam przekonania do tej książki, ale zastanowię się nad nią jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kiedyś, w wolnej chwili jak przyjdzie chęć :)

   Usuń