niedziela, 23 kwietnia 2017

#Poznaj mnie: Eris Dodd-Radson [Tysiąc pięter]   Jestem Eris, najstarsza przyjaciółka Avery. Jeszcze parę dni temu mieszkałam na 985 piętrze i od czasu do czasu spotykałam się z Cordem, ale nigdy nie byliśmy oficjalnie razem. Mój cały świat runął w momencie, kiedy dostaliśmy wyniki badań DNA. Za kilka tygodni przypadały moje osiemnaste urodziny i musiałam odwiedzić rodzinnego adwokata, żeby założyć dla siebie fundusz powierniczy. Całe to podpisywanie niezliczonych dokumentów w obecności świadka oraz badanie DNA i testy na obecność narkotyków były potwornie nudne. Nie rozumiałam nawet do końca tego wszystkiego, wiedziałam tylko, że jeśli podpisze to, co mi każą, pewnego dnia stanę się bogata. Co za ironia losu. Moja radość była dosyć krótka.

   Okazało się bowiem, że mój tata, to tak naprawdę nie mój ojciec. Żyłam w kłamstwie przez osiemnaście lat i dopiero głupie badanie DNA wykazało, że Everett Radson nie jest moim biologicznym tatą. Z 985 piętra musiałyśmy przenieść się z mamą na 103. Nasze mieszkanie jest okropne, pełne karaluchów i brudu. Sufit niski, światło tragicze i nie ma tu niczego, co choć odrobinę przypominałoby okno. Pierwszy raz wchodząc do mieszkania czułam, że kręci mi się w głowie. Nigdy nie sądziłam, że przyjdzie mi mieszkać w tak strasznych warunkach. Stałyśmy się biedne w ciągu jednego dnia. Moja mama była kiedyś modelką i nie ma praktycznie żadnego wykształcenia, a mój tata pochodzi z zamożnej rodziny i pracuje w szpitalu. Nie muszę przejmować się szkołą pod względem finansowym, ponieważ jest opłacona z góry przez rok, natomiast gorzej już jest z towarzystwem i z ludźmi z którymi się przyjaźniłam i widywałam na co dzień, kiedy mieszkałam na wysokim piętrze.

   Tego samego dnia poznałam Mariel, dziewczynę która pracuje w klubie, do którego kiedyś uczęszczałam.. jak miałam pieniądze. Zaczęłam spędzać z nią więcej czasu, niż z moimi dawnymi przyjaciółkami. Nie mogę pozwolić sobie na zakupy nowych ciuchów czy wizyty w drogich restauracjach, gdzie kiedyś chodziłyśmy. Jest mi wstyd i nie mogę przyzwyczaić się do myśli, że straciłam wszystko. Dobrze wiem, że jeśli inni by się dowiedzieli co mnie spotkało, byłabym w ich oczach przegrana, a tego bym nie zniosła.


   Eris jest jedną z bohaterek powieści Katharine McGee o tytule "Tysiąc pięter", która swoją premierę będzie miała 26 kwietnia. Dziewczyna, która jednego dnia straciła swoje całe dawne życie. Ukrywa przed innymi, że z 985 piętra przeniosła się na o wiele niższe - 103. Dla większości jej znajomych mieszkanie na tak niskim poziomie jest porażką, więc bohaterka musi ukrywać to, co się stało. Czy Ty również chcesz poznać jej historie? 

-

Zapoznaj się z innymi bohaterkami:
Avery Fuller
Leda Cole
Rylin Myers
Eris Dodd-Radson

36 komentarzy:

 1. Ciekawy motyw z tymi piętrami, zainteresował mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Co prawda ciekawi mnie, jak ona to ukrywa, ale i tak nie jestem zaintereowana książką :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, bo fabuła naprawdę mimo wszystko jest ciekawa :D

   Usuń
 3. Już słyszałam o tej książce i bardzo chciałabym przeczytać, bo fabuła jest zdecydowanie ciekawa.http://polecam-goodbook.blogspot.com/2017/04/historia-najsawniejszej-lalki-barbie-i.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie obyś ją przeczytała i żeby Ci się spodobała :)

   Usuń
 4. Mówiąc szczerze, ja po raz pierwszy chyba słyszę o tej książce, a co za tym idzie również i o bohaterce. Może z czasem zapoznam się z jej historią dokładniej ;)

  Pozdrawiam serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O widzisz, jakaś nowość :D czytaj, czytaj! Ja również pozdrawiam :)

   Usuń
 5. Jestem w połowie książki, ale postać bardzo mnie zaintrygowała. Jestem ciekawa jakie losy autorka przygotowała dla niej na kolejnych dwustu stronach :) Jak dla mnie na chwilę obecną, losy Eris zostały najbardziej odwrócone :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze wiele przed Tobą, jestem ciekawa jak całość Ci się spodoba :)

   Usuń
 6. Bardzo ciekawa recenzja :) dziękuje za odwiedziny!
  Pozdrawiam i zapraszam częściej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W ten weekend byłą promocja w empiku, na którą się skusiłam. Wybrałam dwie książki i przypomniało mi się, że jestem też ciekawa tej książki i ją szukałam, już się nawet denerwowałam, a tu jeszcze premiery nie było, gapa ze mnie :) Ale jestem niezwykle ciekawa tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, premiera dopiero w środę - 26 kwietnia :) ja przez cały kwiecień myślałam, że 24 kwietnia :D

   Usuń
 8. Wszystkie bohaterki mnie intrygują (tylko Leda najmniej, jak już pisałam:)) Na pewno przeczytam tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez czytania książki najmniej interesuje Cię Leda, a ja po skończeniu całości polubiłam ją najmniej w porównaniu z innymi postaciami.. więc coś jest na rzeczy z tą bohaterką :D

   Usuń
 9. Kolejna ciekawa bohaterka. Mam wrażenie, że jej niełatwe życie (przez tyle lat tkwiła w kłamstwie) mogłoby mnie zainteresować. Kolejny dowód na to, że książka może mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Eris to moja ulubienica. Przechodzi przez małą metamorfozę i bardzo spodobała mi się jej osobowość :)

   Usuń
 10. Kusi mnie fabuła, brzmi naprawdę interesująco. Zatem zapiszę sobie tytuł tej książki i w wolnym czasie postaram się po niego sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zbyt mnie prześladuje by przejść obojętnie a okładkę to mam przed oczami jak zamknę oczy, wiec na pewno po nią sięgnę, choć jestem wybredna to nadal wierze , ze jeszcze trafie na perełkę tego gatunku
  Blog obserwuje bo lubię dokładne i wyczerpujące recenzje
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie
  Czytankanadobranoc.blogspot.ie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, no tak. Książeczka jest wszędzie, ale co się dziwić.. w końcu jest bardzo dobra :)

   Usuń
 12. Książka zapowiada się bardzo ciekawie, jak będę miała chwilę czasu to z przyjemnością po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 13. świetne przedstawienie postaci książkowej:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Chyba najbarwniejsza postać, jak dotąd :P
  Zaczytanego!

  OdpowiedzUsuń
 15. Woo, zapowiada się bardzo ciekawie. Myślę, że sięgnę po tą książkę :D Bardzo fajnie napisany post ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ta bohaterka ciekawi mnie chyba najbardziej. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcale mnie to nie dziwi, to moja ulubienica :D

   Usuń
 17. oj mam na nią ogromną ochotę. Czytam ostatnio same pozytywne recenzje na jej temat

  OdpowiedzUsuń